صنعت کاران شما را به بازدید از نمایشگاه دائمی صنایع غذایی دعوت می نماید. اطلاعات بیشتر همه روزه 8-18

دستگاه بسته بندی خشکبار

دستگاه بسته بندی خشکبار

دستگاه بسته بندی خشکبار

چرا خشکبار را باید بسته بندی کنیم؟

بسته بندی خشکبار برای حفظ و نگهداری این محصول در مقابل رطوبت، گرما، آلودگی و… همچنین حمل و نقل آسان و بالابردن زمان ماندگاری آن صورت می گیرد. امروزه انواع مختلفی از بسته بندی های خشکبار در بازر عرضه می گردد که هر کدام از آنها تفاوت و مزایای زیادی دارند.

دستگاه بسته بندی خشکبار جهت بسته بندی انواع خشکبار مانند فندق، پسته، بادام، تخمه آفتابگردان، تخمه کدو، تخمه ژاپنی، برگه زردآلو، کشمش، میوه خشک، سبزی خشک و… از دستگاه های بسته بندی اتوماتیک در مدل های مختلف استفاده می شود.

انواع روش های فرآوری و بسته بندی خشکبار :

برای فرآوری خشکبار بعد از مراحل بوجاری کردن –تمیز کردن و سورت کردن محصول نهایی برای تفت دادن به دستگاه تفت و شور کن آجیل انتقال می یابد

انواع دستگاه بسته بندی خشکبار

برای بسته بندی در اوزان زیر یک کیلوگرم داخل لفاف سلفون از دستگاه بسته بندی توزین دار (دستگاه بسته بندی دو توزین، دستگاه بسته بندی خشکبار چهار توزین، دستگاه بسته بندی ده توزین، دستگاه بسته بندی چهارده توزین) استفاده می شود.
اساس کار این دستگاه ها به این صورت است که محصول مورد نظر در داخل مخزن ریخته شده سپس توسط ترازوهای دیجیتال اندازه گیری می شود و بعد از آن داخل سلفون ریخته شده و بسته بندی می شود.

برای بسته بندی خشکبار داخل ظروف قوطی از دستگاه بسته بندی قوطی پرکن گرانولی استفاده می شود.

همچنین برای بسته بندی خشکبار به صورت وکیوم شده از دستگاه بسته بندی وکیوم و برای بسته بندی داخل ظروف PP از دستگاه بسته بندی فویل سیل استفاده می شود.

 

شرکت صنعت کاران متحد سازنده ماشین آلات خط فرآوری و انواع دستگاه بسته بندی خشکبار با قیمت مناسب در استانداردهای ملی و جهانی می باشد.
دستگاه های بسته بندی خشکبار و خط فرآوری شامل دستگاه تفت و شور کن آجیل، دستگاه بالابر نمک، دستگاه سرند نمک، دستگاه طعم زن (لووک)، دستگاه خشک کن با باد گرم و دستگاه بسته بندی توزین دار می باشد.

بسته بندی محصولات نوعی علم، هنر و تکنولوژی حمایت از محصولات در مقابل آلودگی و خطرات ناشی از حمل و نقل و ذخیره مناسب محصولات است. بسته بندی علاوه بر خاصیت حفاظتی باید دارای جذابیت بلالقوه برای جذب مشتری نیز باشد.

 

انواع دستگاه های تفت آجیل :

این دستگاه در دومدل تفت حلزونی و دستگاه تفت کانتینیوس ساخته می شود که هردو وظیفه برشته کردن انواع آجیل خام (تخمه آفتابگردان- تخمه کدو- تخمه ژاپنی-پسته- فندوق- بادام- بادام زمینی و… )  را بعهده دارند .

دستگاه تفت کارگاهی :

دستگاه تفت کارگاهی یا تفت حلزونی بهمراه بالابر Z مخصوص تفت و بالابر نمک این کار را انجام می دهد. بعد از برشته شدن آجیل توسط دستگاه سرند نمک ، نمک اضافی محصول گرفته شده و برای مرحله طعم زنی آماده می شود .

دستگاه تفت کانتینیوس:

دستگاه تفت کانتینیوس  دارای ساحتار طبقاتی می باشد که محصول اولیه توسط بالابر مخصوص به طبقه فوقانی هدایت شده و روی نوار مخصوص ریخته شده و در حالی که مسیر مورد نظر را طی می کند توسط حرارت مشعل برشته شده و از

قسمت خروجی دستگاه خارج می شود . این دستگاه دارای ظرفیت تولید 300-400 کیلو در ساعت می باشد .

دستگاه طعم زن آجیل (میکسر طعم ):

در مرحله طعم زنی با استفاده از دستگاه طعم زن آجیل که دراصطلاح دستگاه میکسر طعم یا لووک نامیده می شود طعم مورد نظر به محصول اضافه می شود . بعنوان مثال طعم هایی همچون ( آبلیمویی-سرکه نمکی-گلپر و… ) استفاده می شود

دستگاه همزن آب :

برای آماده کردن طعم مورد نظر برای طعم زدن انواع آجیل از دستگاه همزن آب استفاده می شود این دستگاه دارای یک مخزن استیل می باشد که در آن طعم مورد نظر را با آب مخلوط کرده و برای مرحله طعم زنی آماده می کند .

دستگاه طعم پاش پیوسته (درام طعم پاش):

.در سیستم تفت کانتینیوس کار طعم زنی توسط دستگاه طعم پاش پیوسته (درام طعم پاش ) انجام می پذیرد . این دستگاه دارای یک درام افقی استیل و سیستم اسانس پاش مایع یا سیستم اسانس پاش پودر می باشد . و در کلیه خطوط مواد غذایی از جمله خط تفت آجیل-خط تولید چیپس-خط تولید پاپ کرن- خط تولید پفک قابل استفاده می باشد .

دستگاه خشک کن با باد گرم :

بعد از مرحله طعم زنی جهت خشک کردن آجیل از دستگاه خشک کن با باد گرم استفاده می شود . این دستگاه دارای یک کوره گرمایی و سرند ویبره می باشد که آجیل مورد نظر را خشک می کند و رطوبت آن را از بین می برد .

دستگاه نوار سرد کن :

در سیستم تفت کانتینیوس دستگاه نوار سرد کن برای خشک کردن آجیل بعد از مرحله طعم زنی از دستگاه نوار سرد کن ساتفاده می شود این دستگاه داری یک نوار توری مشبک و تعدادی فن خنک کننده می باشد که کار خشک کردن محصول را بعهده دارند .

دستگاه سرخ کن مغز آجیل :(مغز تخمه- مغز بادام زمینی- مغز تخمه کدو و انواع خشکبار روکش دار )

برای تولید انواع مغزهای خوراکی از جمله مغز تخمه آفتابگردان- مغز بادام زمینی و… از دستگاه سرخ کن آجیل استفاده می شود یعنی انواع مغز خام بعد از سرخ شدن و روغن گیری وارد دستگاه طعم پاش پیوسته شده در آنجا طعم زنی می شود و سپس روی نوار سرد کن خشک می گردد .

دستگاه بسته بندی خشکبار:

در قسمت بسته بندی ماشین آلات مختلف متناسب با نوع بسته بندی مد نظر شما وجود دارد که به توضیح آن ها خواهیم پرداخت :

دستگاه بسته بندی خشکبار سلفونی :

بسته بندی سلفونی در اوزان 20-1000 گرمی : این نوع بسته بندی با دستگاه های بسته بندی توزین دار ( دستگاه بسته بندی تک توزین- دستگاه بسته بندی دو توزین- دستگاه بسته بندی چهار توزین –دستگاه بسته بندی ده توزین صورت می گیرد .

دستگاه بسته بندی خشکبار قوطی:

بسته بندی در قوطی های فلزی- پت- پلاستیکی در اوزان 100-2000-400-500 -1000 گرمی : این نوع بسته بندی  با دستگاه بسته بندی قوطی پرکن دو توزین گرانولی یا دستگاه قوطی پرکن چهار توزین گرانولی  انجام می پذیرد .

دستگاه بسته بندی فویل سیل خشکبار :

بسته بندی در ظروف یکبار مصرف pp: این نوع بسته بندی با دستگاه بسته بندی فویل سیل انجام می شود.

دستگاه بسته بندی وکیوم خشکبار:

بسته بندی در کیسه های پلاستیک وکیوم شده : این نوع بسته بندی توسط دستگاه بسته بندی وکیوم انجام می پذیرد

دستگاه بسته بندی کارتن پرکن-کیسه پرکن خشکبار :

بسته بندی در کیسه- کارتن- گونی در اوزان 2-5-10-15-20-50 کیلو گرمی : این نوع بسته بندی با استفاده از دستگاه های بسته بندی کیسه پرکن گرانولی صورت می پذیرد.

بسته بندی استاندارد با دستگاه بسته بندی خشکبار چه ویژگی هایی دارد؟

 1. دارای سطحی شفاف و درخشان باشد تا نظر مشتری رابه خود جذب نماید.
 2. از نفوذپذیری رطوبت به داخل بسته بندی جلوگیری کند.
 3. توانایی تحمل تغییر حرارت در نگهداری و استفاده را داشته باشد.
 4. در روند تولید و بسته بندی آن از مواد مضر و سمی استفاده نشده باشد.
 5. رطوبت خود محصول را حفظ نماید و نیز از ورود اکسیژن جلوگیری کند.
 6. دربرابر ضربه مقاوم باشد.
 7.  

   

  خط تفت و شورکن و بسته بندی آجیل و خشکبار

   

  قیمت دستگاه بسته بندی خشکبار

  پس از انتخاب بهترین دستگاه بسته بندی خشکبار مورد نظر خود، موضوع بسیار مهم در راه اندازی این خط فرآوری قیمت دستگاه بسته بندی خشکبار می باشد. کارشناسان و مشاوران شرکت صنعت کاران متحد با تضمین بهترین قیمت و خدمات برای انتخاب محصول مناسب با بودجه و معیارهای مورد نظر شما آماده پاسخگوی به تمامی درخواست های شما در صنعت بسته بندی می باشند. تیم پشتیبانی صنعت کاران شما از نقطه صفر تا صد راهنمایی خواهد نمود.

   

  انواع روش های فرآوری و بسته بندی خشکبار

  برای فرآوری خشکبار بعد از مراحل بوجاری کردن، تمیز کردن و سورت کردن محصول نهایی برای تفت دادن به دستگاه تفت و شور کن آجیل انتقال می یابد.

   دستگاه های تفت آجیل در دو مدل تفت حلزونی و دستگاه تفت کانتینیوس ساخته می شود که هر دو وظیفه برشته کردن انواع آجیل خام (تخمه آفتابگردان، تخمه کدو، تخمه ژاپنی، پسته، فندوق، بادام، بادام زمینی و…) را بعهده دارند.
  strong>دستگاه تفت کارگاهی یا تفت حلزونی بهمراه بالابر Z مخصوص تفت و بالابر نمک این کار را انجام می دهد. بعد از برشته شدن آجیل توسط دستگاه سرند نمک، نمک اضافی محصول گرفته شده و برای مرحله طعم زنی آماده می شود.
  دستگاه تفت کانتینیوس دارای ساحتار طبقاتی می باشد که محصول اولیه توسط بالابر مخصوص به طبقه فوقانی هدایت شده و روی نوار مخصوص ریخته شده و در حالی که مسیر مورد نظر را طی می کند توسط حرارت مشعل برشته شده و از قسمت خروجی دستگاه خارج می شود. این دستگاه دارای ظرفیت تولید 300، 400 کیلو در ساعت می باشد.

  در مرحله طعم زنی با استفاده از دستگاه طعم زن آجیل که در اصطلاح دستگاه میکسر طعم یا لووک نامیده می شود طعم مورد نظر به محصول اضافه می شود. بعنوان نمونه عم هایی همچون ( آبلیمویی، سرکه نمکی، گلپر و… ) استفاده می شود

  برای آماده کردن طعم مورد نظر برای طعم زدن انواع آجیل از دستگاه همزن آب استفاده می شود این دستگاه دارای یک مخزن استیل می باشد که در آن طعم مورد نظر را با آب مخلوط کرده و برای مرحله طعم زنی آماده می کند.

  .در سیستم تفت کانتینیوس کار طعم زنی توسط دستگاه طعم پاش پیوسته (درام طعم پاش) انجام می پذیرد. این دستگاه دارای یک درام افقی استیل و سیستم اسانس پاش مایع یا سیستم اسانس پاش پودر می باشد. و در کلیه خطوط مواد غذایی از جمله خط تفت آجیل، خط تولید چیپس، خط تولید پاپ کرن، خط تولید پفک قابل استفاده می باشد.

  بعد از مرحله طعم زنی جهت خشک کردن آجیل از دستگاه خشک کن با باد گرم استفاده می شود. این دستگاه دارای یک کوره گرمایی و سرند ویبره می باشد که آجیل مورد نظر را خشک می کند و رطوبت آن را از بین می برد.

  در سیستم تفت کانتینیوس دستگاه نوار سرد کن برای خشک کردن آجیل بعد از مرحله طعم زنی از دستگاه نوار سرد کن ساتفاده می شود این دستگاه داری یک نوار توری مشبک و تعدادی فن خنک کننده می باشد که کار خشک کردن محصول را بعهده دارند.

  برای تولید انواع مغزهای خوراکی از جمله (مغز تخمه آفتابگردان، مغز بادام زمینی، مغز تخمه کدو و انواع خشکبار روکش دار) از دستگاه سرخ کن آجیل استفاده می شود یعنی انواع مغز خام بعد از سرخ شدن و روغن گیری وارد دستگاه طعم پاش پیوسته شده در آنجا طعم زنی می شود و سپس روی نوار سرد کن خشک می گردد.

  شرکت صنعت کاران متحد سازنده ماشین آلات خط تفت و شور کن آجیل و انواع دستگاه های بسته بندی خشکبار می باشد و توانسته است با استفاده از بالغ بر 20 سال تجربه در ساخت این ماشین آلات گام مهمی در تجهیز کارخانجات تولید و بسته بندی خشکبار بردارد.

  کلیه این دستگاه ها دارای18 ماه گارانتی و 20 سال خدمات پس از فروش می باشند . مراحل نصب و راه اندازی و آموزش توسط تکنسین های شرکت صنعت کاران متحد انجام می پذیرد .

  برای کسب اطلاعات بیشتر دور مورد قیمت دستگاه های بسته بندی خشکبار با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید :

  واحد فروش: ۰۲۶۴۴۵۲۶۶۰۱
  همراه فروش – خط ویژه: ۰۹۱۲۸۴۰۲۲۷۰
  پست الکترونیک: info@sanatkaran.com
  کارخانه و نمایشگاه: کیلومتر12 اتوبان کرج- قزوین، روبروی کارخانه آرد ستاره، شرکت صنعت کاران متحد

Share this post

Comments (2)

 • رضایی Reply

  سلام و خسته نباشید خدمت شما، امکانش هست بفرمایید آیا دستگاه بسته بندی خشکبار تولید شده در کارخانه صنعت کاران شامل خدماتی آموزش و راه اندازی اولیه و از همه چیز مهم تر اینکه ماشین آلات فرآوری مواد غذایی ساخته شده دارای گارانتی و خدمات پس از فروش هم هستند.

  دی 26, 1398 at 11:16 ب.ظ
  • saadati_admin Reply

   با سلام و عرض ادب و سپاس از تماس شما با شرکت صنعت کاران متحد کلیه دستگاه های این شرکت دارای ۱۸ ماه گارانتی و ۲۰ سال خدمات پس از فروش هستند . تمام مراحل نصب و راه اندازی و آموزش پرسنل توسط تکنسین های این شرکت انجام می پذیرد . 

   دی 28, 1398 at 9:10 ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *