صنعت کاران متحد ارائه دهنده دستگاه های بسته بندی و خشک کن میوه

ماشین سازی صنعت کاران متحد
Search
Close this search box.

دستگاه قند خردکن اتوماتیک

در ایران از قدیم الایام کار خردکردن قند به عهده بزرگترها بود. بعد از خرید کله قند خردکردن آن معمولا با دست انجام می شد. خرد کردن قند خصوصا برای خانواده های پرجمعیت که مصرف بیشتری داشتند زمان زیادی می گرفت.
کم کم با پیشرفت ماشین آلات و دستگاه های بسته بندی دیگر قند به شیوه سنتی خرد نمی شود بلکه با استفاده از دستگاه های قند خرد کن به صورت اتوماتیک و با ظرفیت بالا در خود کارخانه خرد شده و بسته بندی می گردد.

ذکر این نکته قابل توجه است که دستگاه قند خردکن اختراع ایرانیان بوده و هیچ نمونه خارجی نداشته و دستگاهی صد درصد ایرانی است.
قندخردکن ها در ابتدا به صورت نیمه اتوماتیک و دستی ساخته شدند و کم کم به صورت مدل های اتوماتیک درآمدند.

شرکت صنعت کاران متحد به عنوان مخترع چند دستگاه قند خرد کن با ظرفیت های مختلف یکی از شرکت های پیشرو در زمینه ساخت قندخردکن می باشد.

عملکرد دستگاه قند خرد کن

اساس کار یک دستگاه قند خردکن اینگونه است که ابتدا کله قند را به صورت برش های گرد درآوریم. این کار توسط دستگاه برش 44 تیغ انجام می شود.
پس از آن خرد کردن قند توسط دستگاه گیوتین با استفاده از تیغه های 70 سانتی انجام می گیرد.
و سپس قند به داخل دستگاه سرند قند هدایت می شود. در این دستگاه با استفاده از سیستم ویبره قند در سه سایز جداسازی شده و آماده بسته بندی می گردد.
برای بسته بندی قند در اوزان زیر یک کیلوگرم از دستگاه بسته بندی توزین دار نظیر دستگاه بسته بندی دوتوزین، دستگاه بسته بندی چهارتوزین، دستگاه بسته بندی ده توزین استفاده می شود.
و برای بسته بندی قند داخل کیسه های پلاستیکی یا کارتن به صورت 5 یا 10 کیلو گرم از دستگاه بسته بندی کیسه پرکن یا کارتن پرکن استفاده می شود.

 

شرکت صنعت کاران متحد سازنده خط تولید قند به روش پرسی (قند کله، قند حبه، قند شمشی) همچنین انواع دستگاه های قند خرد کن و بسته بندی قند می باشد.

 

بیشتر بخوانید:

  1. انواع بسته بندی قند

اشتراک گذاری :

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 19 =

در این مطلب میخوانید