مواد تشکیل دهنده بسته بندی ها

مواد تشکیل دهنده بسته بندی ها

مواد تشکیل دهنده بسته بندی ها

پیش تر در مورد انواع بسته بندی مواد غذایی با شما عزیزان صحبت کرده بودیم و اهمیت آن را برای شما مشخص کرده بودیم. حال در این مقاله صنعت کاران متحد قصد دارد انواع مواد تشکیل دهنده بسته بندی ها را بررسی نماید. هدف اصلی بسته بندی، نگهداشتن محتویات محصول به طور ایمن و جلوگیری از فاسد شدن آن می باشد. حفاظت از محصولات در برابر عوامل مختلف مانند گرما، رطوبت و. .. درهنگام توزیع یکی از مهم ترین عوامل بسته بندی می باشد. برای هر محصول با توجه به نوع آن بسته بندی های مختلفی وجود دارد.

انواع مختلف بسته بندی ها را می توان به دو دسته تقسیم کرد:

ظروف خرده فروشی

این ظروف بیشتر برای مواد خوراکی استفاده می شود و محتوا را از آسیب های مختلف محافظت می کند. به دلیل استفاده لیبل های تبلیغی بر روی ظروف آن ها را نیز تبلیغ می کند. به عنوان مثال، بطری های شیشه ای، کیسه های کوچک، بطری های پلاستیکی، قوطی های فلزی از این دسته از ظروف به حساب می آیند.

ظروف حمل و نقل

این ظروف وظیفه محافظت از محصول و موارد دیگر در طول توزیع و حمل و نقل و یا هر گونه فعالیت بازاریابی دیگر را بر عهده دارد. به عنوان مثال، برای کوچک کردن و کم کردن حجم ظروف بسته بندی شده، از کارتن های مقوایی، بشکه، جعبه و کیسه های فویل استفاده می شود.

مواد تشکیل دهنده بسته بندی صنعتی و مواد تشکیل دهنده بسته بندی سنتی متفاوت است. علاوه بر مواد تشکیل دهنده، طراحی جذاب نیز بسیار مورد اهمیت است. بسته بندی می تواند در قالب های مختلف، بر اساس الزامات فنی در سراسر زنجیره عرضه و همچنین برای نیازهای بازاریابی و سایر معیارها انتخاب شود.

بسته بندی در هر نوع صنعتی استفاده می شود. اگر شما در صنعت کسب و کاری مانند فروش لباس، فروش مواد غذایی و. .. هستید بسته بندی برای کسب و کار شما ضروری است. باتوجه به چگونگی عرضه محصول به بازار، بسته بندی در هر صنعتی متفاوت خواهد بود.

بسته بندی مقوایی

امروزه کاغذ به طور گسترده استفاده می شود، هزینه آن کم است، شکل خود را حفظ می کند و به راحتی شکل پذیر است. بسته بندی مقوایی عمدتا از فیبر سلولزکه از چوب خرد شده است ساخته شده. همچنین می تواند از منابع دیگر مانند پنبه، نی، سیزال و کنف ساخته شود که همه قابل بازیافت هستند.

بسته بندی های کاغذی شامل کارتن ها، برچسب ها، ورقه ها، لوله ها، جعبه های کارتنی و… می باشد.

شیشه

شیشه از سیلیکا، کربنات سدیم و کربنات کلسیم ساخته شده است. ترکیبات مختلفی می تواند باعث ایجاد رنگ، براق یا مات شدن آن شود.

شیشه یک ماده بسته بندی محبوب و مفید است زیرا:

مانع نفوذ رطوبت و گاز می شود و در برابر دما مقاوم است. شیشه را می توان به اشکال مختلف قالب بندی کرد. در بین انواع محصولات بسته بندی شیشه به دلیل شفافیت و قابل بازیافت بودن بسیار پر طرفدار است. یکی از معایب این نوع بسته بندی شکننده بودن آن می باشد.

فلزات

فلزات مورد استفاده دراین صنعت، عمدتا از قلع و یا آلومینیوم هستند و برای بسته بندی مواد غذایی و نوشیدنی های قوطی، لوله ها و روکش ها از آن استفاده می شود. نکته جالب در مورد فلزات این است که مانند شیشه و مقوا کاملا قابل بازیافت هستند.

پلاستیک

شایع ترین ماده تشکیل دهنده بسته بندی ها پلاستیک است. پلاستیک ارزان ترین ماده برای بسته بندی می باشد. یکی از ایرادات پلاستیک این می باشد که مدت زمان بسیاری طول می کشد تا تجزیه شود.

پلاستیک بسیارسبک است به راحتی به اشکال مختلف در می آید و می تواند در برابر ضربه مقاومت کند.

چوب

بیشتر برای پالت ها و جعبه ها (محصولات سنگین) استفاده می شود. برخی از جعبه ها برای بسته بندی های سنگین تولید می شوند، به عنوان مثال جعبه کادو، جعبه میوه، جعبه های محصولات خانگی و…

منبع: dotugo.com

کلیه ماشین آلات تولید شده توسط شرکت صنعت کاران متحد شامل ۱۸ ماه گارانتی و ۲۰ سال خدمات پس از فروش می باشند و مراحل نصب و راه اندازی و آموزش پرسنل نیز توسط متخصصان این شرکت صورت می گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه راه اندازی خطوط مختلف صنایع غذایی و اطلاع از قیمت ماشین آلات می توانید با کارشناسان فروش شرکت به شماره ۵-۴۴۵۲۶۶۰۱-۰۲۶ تماس حاصل فرمایید و یا با تکمیل فرم درخواست مشاوره کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

اشتراک گذاری مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *