قند و ماشین آلات تولید و فرآوری آن

قند و ماشین آلات تولید و فرآوری آن

قند و ماشین آلات تولید و فرآوری آن

مصرف قند در ایران بیش از کشورهای دیگر می باشد. ما ایرانیان از دیرباز تا کنون خوردن قند یکی از عادات روزانه غذاییمان می باشد که مصرف بی رویه آن به شدت مضر می باشد.

جالبه بدانید که درهر گرم قند ۴ کیلو کالری انرژی وجود دارد.

شرکت صنعت کاران متحد که یکی از بهترین شرکت ها در زمینه طراحی، تولید و صادرات انواع ماشین الات صنعتی ازجمله دستگاه بسته بندی، دستگاه خشک کن، دستگاه بسته بندی خانگی می باشد دارای انواع ماشین آلات صنعتی جهت تولید و فرآوری قند می باشد که عبارت اند از:

خط تولید قند کله پرسی SKM-۷۰۱:
خط تولید قند کله به روش پرسی ساخت شرکت صنعت کاران متحد شامل تولید قند از شکر می باشد. بدین صورت که شکر بعد از آسیاب شدن با بخار آب مخلوط شده و داخل قالب های قند کله پرس می شود.

خط تولید قند شمشی پرسی SKM-۷۰۲:
خط تولید قند شمشی کبریتی به روش پرسی ساخت شرکت صنعت کاران متحد شامل تولید قند از شکر به صورت شمشهای مکعب مستطیل در ابعاد گوناگون می باشد. شکراولیه بعداز مخلوط شئن با بخار آب داخل قالب های شمشی شکل پرس می شود.

خط تولید قند حبه روتاری SKM-۷۰۳:
در این روش تولید می توان قند را در اشکال گوناگون به شکل حبه تولید کرد این دستگاه دارای ۲۴۰ فالب حبه می باشد.

دستگاه قند خردکن SKM-۷۰۴:
این دستگاه کاملا ایرانی بوده و توسط متخصصین فنی شرکت صنعت کاران متحد طراحی و ساخته شده است. این دستگاه برای خرد کردن قند کله به صورت چهار گوش نامنظم می باشد به این صورت که قند کله بعد از تولید وارد این دستگاه شده و به صورت قطعات چهارگوش نامنظم خرد شده و آماده عرضه به بازار مصرف می باشد.

گیوتین SKM-۷۰۵:
دستگاه گیوتین یا همان تیغه های برش دستگاه قند خرد کن وظیفه خرد کردن قند به صورت چهار گوش نامنظم را برعهده دارد.

سرند قند SKM-۷۰۵:
آخرین مرحله در سیستم قند خردکن دستگاه سرند می باشد. دستگاه سرند، کار غربالگری یا جداسازی و سایز بندی قند خرد شده را بعهده دارد.

غبارگیر SKM-۷۰۷:
در سیستم دستگاه قند خردکن بعداز برش قند غبار حاصل از برش در فضای اطراف دستگاه پراکنده می شود برای جلوگیری از این کار و جمع آوری آن از دستگاه غبار گیر استفاده می شود.

برش اتویی SKM-۷۰۸:
دستگاه برش اتویی قند اولین دستگاه در سیستم قند خردکن می باشد. این دستگاه شامل دیسکهای برش قند به تعداد۴۴ عدد می باشد که قند کله به صورت افقی داخل این تیغه های برش قرار می گیرد.

دستگاه بسته بندی مولتی هد ۱۴ توزین SKM-۱۱۰۲:
یکی از مهمترین ماشین آلات در زمینه ی تولید محصولات صنایع غذایی و علی الخصوص حبوبات و خشکبار و قند و … دستگاه بسته بندی مولتی هد ۱۴ توزین می باشد. از آنجایی که این دستگاه وظیفه ی خطیر بسته بندی محصولات در شکل ها و سایز های مختلف بنا بر کشش و درخواست بازار در ابعاد و ظرفیت های مختلف تولید می گردد.

اشتراک گذاری مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *