دستگاه بسته بندی میوه و سبزیجات

دستگاه بسته بندی میوه و سبزیجات

در زمینه ماشین آلات بسته بندی، بسته بندی میوه و سبزیجات از اهمیت بالایی برخورداراست.در این مقال، انواع مختلف بسته بندی میوه و سبزیجات را بررسی نموده ایم.

خسارت های بعد از برداشت قبل از بسته بندی میوه و سبزیجات، پیش از اینکه بدست مصرف کنندگان برسد، ۲۰ تا ۵۰ درصد در نوسان است.

به طور طبیعی رطوبت میوه ها و سبزی ها ۷۰ تا ۹۵ درصد متغیر و رطوبت متعادل ERH حدوداً بالای ۹۸ درصد می باشد. نگهداری میوه و سبزیجات در شرایط عادی جوی، موجب خشک شدن سریع آنها شده و در نهایت پیری و پژمردگی را به دنبال خواهد داشت.

بنابراین هدف اصلی بسته بندی میوه و سبزیجات حفاظت محتویات درون بسته در طول زمان ذخیره سازی، حمل و توزیع در برابر فساد داخلی بوده که ممکن است این عمل فیزیکی، شیمیایی، یا زیستی بیواوژیکی باشد.

ارائه میوه و سبزیجات در مرحله ی بسته بندی می تواند در زمان تولید، فرآوری یا در مراکز توزیع صورت پذیرد.

گرچه این امر عمدتاً در مراحل پایانی زنجیره تولید، ذخیره، بازاریابی و یا توزیع انجام می گیرد، با این حال هنوز هم در سالم تحویل دادن محتویات بسته از تولید به مصرف، نقش مهمی را ایفا می کند.

افزایش تولید تنها زمانی می تواند در بازار مصرف بسته بندی میوه و سبزیجات تاثیر گذار باشد که محصولات، دارای استاندارد با کیفیت بالا، تحت شرایط بهداشتی و با یک قیمت اقتصادی در دسترس مشتری قرار گیرد.

چنانچه ذکر شد مقدار زیادی از بسته بندی محصولات در زنجیره تامین و توزیع، خراب شده یا زیر حد استاندارد قرار می گیرند.

این میزان ضایعات موجب کمبود محصول و در نتیجه افزایش قیمت ها می شود.ضایعات با شیوه های نادرست و امکانات ناکافی حمل و نقل در ارتباط است.

بسته بندی میوه و سبزیجات به صورت نگهداری محصولات یا اقلام نحصور در کیسه، جعبه، فنجان، سینی، قوطی، تیوب، بطری، یا هر ظرف دیگری که عمل کردهایی مانند جلوگیری از آلودگی، حفاظت یا مراقبت و سهولت در انتقال و جابجایی را در بر می گیرد، تعریف می شود.

از دهه ۱۹۷۰ میلادی، رشد سریعی در فن آوری های جدید فرآوری مواد غذایی به وجود آمد.عوامل زیادی در افزایش سرعت رشد، برای نگهداری کوتاه مدت و بلند مدت مواد غذایی وجود داشته است که از جمله آنها می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

الف) پیشرفت های اخیر در تولید و مصرف مواد نگهدارنده پلیمری جدید

ب) افزایش شهرنشینی

ج) نیازهای بازار و افزایش تقاضای مصرف کننده برای رفاه

د) افزایش هزینه ای انرژی

کلیه ماشین آلات تولید شده توسط شرکت صنعت کاران متحد شامل ۱۸ ماه گارانتی و ۲۰ سال خدمات پس از فروش می باشند و مراحل نصب و راه اندازی و آموزش پرسنل نیز توسط متخصصان این شرکت صورت می گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه راه اندازی خطوط مختلف صنایع غذایی و اطلاع از قیمت ماشین آلات می توانید با کارشناسان فروش شرکت به شماره ۵-۴۴۵۲۶۶۰۱-۰۲۶ تماس حاصل فرمایید و یا با تکمیل فرم درخواست مشاوره کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

اشتراک گذاری مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *