دستگاه رنگبر

دستگاه رنگبر جهت تصفیه نمودن و روشن شدن شیره قند مورد استفاده قرار میگیرد.سیستم رنگبر شامل دستگاه رزین با مخزن تمام استنلس استیل به صورت دوبلکس جهت رنگبری شیره قند می باشد.هر فیلتر دستگاه رنگبر با 450لیتر رزین می باشد.

رنگبر مجهز به سیلیس مورد نیاز و کلیه شیر آلات و لوله کشی های مربوطه می باشد.دستگاه همراه با نازلهای مخصوص ، مجهز به نازلهای مخصوص می باشد.دستگاه رنگبر پس از شفاف نمودن شیره ، توسط دستگاه سانتریفیوژ انتقال شربت را انجام می دهد.دستگاه رنگبر در خط تولید قند پختی کاربرد دارد.

در برخی از کارخانجات برای رنگبری از افزودنی های دیگر استفاده می گردد.

دستگاه رنگبر ، باعث جداسازی کامل رنگ از شکر گردیده و از توانمندی بالایی برای استفاده از آن در این خط برخوردار می باشد.

تمامی اتصالات و تجهیزات به کارگرفته شده در دستگاه تولید قند کله شمشی سیستم پختی از بهترین و با کیفیت ترین قطعات روز بوده و بدلیل بهره گیری از اصول مهندسی مکانیک و طراحی صنعتی در طراحی تجهیزات از کاربرد بالایی برخوردار می باشد.

سیستم های تولیدی در دستگاه رنگبر مقاومت بالایی در برابر هرگونه سایش وخوردگی رادارد.از مزایای استفاده از دستگاه سیستم های کنترل سرعت و ظرفیت دستگاه می باشد که با قابلیت کنترل بر روی خط تولید می توانند باعث جلوگیری از بروز تولید ناخواسته در خط تولید گردند.

 دستگاه رنگبر

از دیگر امکانات خاص این دستگاه می توان به استفاده از تبدیل شیره زرد به قند سفید اشار کرد که با استفاده از این دستگاه این امکان برای تولید کننده مهیا میگردد.