خط تولید پفک نمکی

خط تولید پفک نمکی از لحاظ تقسیم بندی مواد غذایی جزو غلات حجیم شده می باشد.باتوجه به افزایش  میزان مصرف  پفک نمکی در میان کودکان و نیاز به تامین مکمل های تغذیه غنی ،وهمچنین وجود ظرفیت های قابل استفاده در داخل کشور فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری و حتی صادرات محصولات ایجاد نمود.

شرکت صنعت کاران متحد طراح ، سازنده و صادرکننده خط تولید پفک نمکی در انواع اوزان مختلف با طعم های متنوع  آماده تامین نیازهای کارخانجات  کشور در این حوزه می باشد.

ماده اصلی در خط تولید پفک نمکی از بلغورذرت می باشد.اولین فرآیند دراین زمینه افزودن رطوبت به ذرت می باشد و بعد از سپری نمودن مراحل مورد نیاز وارد دستگاه تولید پفک نمکی اکسترودر که به شکل لوله های خالی در این خط تولید می گردند می گردد.سپس خط تولید پفک نمکی با افزودن طعم دلخواه محصول دلخواه را آماده برای بسته بندی می نماید.

عکس خط تولید پفک نمکی

تولید پفک نمکی

خط تولید پفک نمکی از ماشین آلات ذیل تشکیل می گردد:

1.      سیلوی رطوبت زن

سیلوی رطوبت زن از نوع تک جداره می باشد.در این مرحله رطوبت زن عمل تزریق رطوبت را به مواداولیه انجام می دهد.سیلوی رطوبت زن در ظرفیت 500 لیتر در نظر گرفته شده است ونوع جنس بدنه ی خارجی رطوبت زن از جنس آهن وداخلی از استیل می باشد.سیلوی مورد نظر در اول خط تولید پفک قرارداشته و بیشتر از سیلوی رطوبت زن برای ذخیره سازی اولیه و افزودن رطوبت استفاده می شود.

2.      دستگاه بالابر حلزونی

دستگاه بالابر حلزونی جهت انتقال مواد که به شکل ماردون حلزونی می باشد به دستگاه اکسترودر استفاده می گردد.ضخامت مخزن نگهداری دستگاه بالابر حلزونی از استیل 5/1 میلیمتری می باشد.

3.      دستگاه اکسترودر پفک

دستگاه اکسترودر پفک سیستم مارپیچ حلزونی شکلی است که جهت تولید خاصیت تردشوندگی در پفک ، اسنک وغیره استفاده می گردد.دستگاه اکسترودر پفک دارای قالب های پرس در ابعاد و اشکال مختلف می باشد.در تولید محصول پفک قالبها با فشار بالا و یک منفذ کوچک خروجی که در انتهای دستنگاه اکسترودر واقع است انجام می پذیرد.دردستگاه اکسترودر پفک  هنگام خروج محصول از منفذ دستگاه اکسترودر به صورت ناگهانی از فشار کاسته شده و در اثر این افت فشار رطوبت محصول به شکل گاز و بخار از دستگاه اکسترودر خارج میگردد.

4.      نوار جلوبر پفک

نوار جلوبر پفک جهت انتقال محصول پفک از دستگاه اکسترودر به سیستم فوتر می باشد.دستگاه جلوبر پفک به طول حداقل شش متر در نظر گرفته می شود.پفک پس از مرحله ی تبخیر رطوبت در  نوار جلوبر قرارگرفته و بعد از آن نوار جلوبر پفک انتقال آن را انجام می دهد

5.      دستگاه دراژه پفک

دستگاه دراژه پفک مجهز به مخزن آماده سازی لعاب برای پفک می باشد.در دستگاه دراژه پفک پودر پنير ، رنگ هاي مجاز خوراكي و نمك با درصدهاي لازم با هم ترکیب می گردند و نهایتاً  پفک وارد دو تانک ذخیره می گردد.

6.      سیلوی ذخیره پفک

سیلوی ذخیره پفک از نوع تک جداره می باشد.پفک در این مرحله ذخیره سازی می گردد.

7.      دستگاه خشک کن کانتینیوس

دستگاه خشک کن کانتینیوس مناسب جهت خشک کردن انواع میوه جات ، سبزیجات ، گیاهان دارویی، خشکبار،حبوبات، چیپس سیب زمینی، پفک و غیره به صورت کانتینیوس می باشددستگاه خشک کن کانتینیوس سیستم سیرکولاسیون پیوسته را ایجاد نموده و به صورت کانتینیوس محصول بر روی نوار دستگاه خشک کن قرار می گیرد.

8.      نوار انتقال به دراژه پفک

نوار انتقال به دراژه پفک جهت انتقال محصول پفک از دستگاه خشک کن کانتینیوس به سیستم دراژه می باشد. نوار انتقال به دراژه پفک  به طول حداقل شش متر در نظر گرفته می شود.پفک پس از مرحله ی تبخیر رطوبت در  نوار انتقال به دراژه قرارگرفته و بعد از آن نوار انتقال به دراژه پفک انتقال آن را انجام می دهد

9.      دستگاه ذوب روغن

دستگاه ذوب روغن مختص تغذیه روغن مورد نیاز خط تولید پفک می باشد.دستگاه  ذوب روغن از جنس بدنه ی تمام استنلس استیل می باشد.روغن مصرفی طبق سیستم کنترل دمای روغن تعیین می گردد. دستگاه ذوب دارای پایه های قابل تنظیم می باشد.

10.دستگاه بالابر دستگاه بسته بندی حجمی

دستگاه بالابر دستگاه بسته بندی مدل  Zمختص انتقال حبوبات و خشکبار به  دستگاه بسته بندی می باشد.کاسه های دستگاه بالابر دستگاه بسته بندی مدل Z از جنس پلی آمید و کاملاً بهداشتی بوده و جهت ظرفیتهای مختلف قابل تنظیم می باشد.

11.دستگاه بسته بندیحجمی

دستگاه بسته بندیحجمی  مناسب جهت بسته بندی خشكبار ، حبوبات ،  پسته ، چيپس ، میوه خشک وغیره بوده و بسته بندی حجمی انواع محصولات مواد غذایی به صورت سه سردوخت انجام می پذیرد.دستگاه بسته بندی حجمی مجهز به لودسل و چشم الکترونیکی در قسمت بسته بندی بوده و کارکرد دستگاه با سیستم PLC می باشد.

12.دستگاه تاریخ زن

دستگاه تاریخ زن قابلیت نصب بروی انواع دستگاههای بسته بندی خشكبار ، حبوبات ،  پسته ، چيپس ، پفک ، کشمش،میوه خشک و مواد پودری ، ویفر و بیسکویت و غيره رادارا می باشد.سیستم تاریخ زن به صورت حرارتی پنوماتیکی  می باشد و در صورت نیاز قابلیت کاربه صورت دستی جهت بسته بندی مرغ و جعبه های مقوایی رانیز دارا می باشد.

13. دستگاه تزریق گاز ازت

دستگاه تزریق گاز ازت جهت تزریق گاز ازت در بسته های مواد غذایی مورد استفاده قرارمی گیرد.دستگاه تزریق گاز ازت در زمان دوخت لفافه بسته بندی تزریق گاز ازت را انجام داده و گاز ازت را به داخل بسته بعد از انجام مرحله مکش انجام میدهد.دستگاه تزریق گاز ازت قابل نصب برروی دستگاه بسته بندی می باشد.این دستگاه بنابرظرفیت تولیدی کار قابلیت تنظیم شدن را دارد.

14. دستگاه نوارنقاله جلوبسته بندی

دستگاه نوارنقاله جلوبسته بندی در انتهای خطوط بسته بندی انواع خشكبار ، حبوبات ،  پسته ، چيپس ، میوه خشک ،شکلات ، تافی وغيره قرار میگیرد.



جهت مشاهده تصاویر کلی و ارائه توضیحات کامل تر به وب سایت جدید صنعت کاران متحد وارد شوید