خط تولید خرمای شکلاتی

خط تولید خرمای شکلاتی جزو یکی از خطوط تولیدی مشتقات حاصل از خرما بوده و باتوجه به ظرفیت بالای تولید این محصول در داخل کشور و بحث صادرات آن بنابر به تقاضاهای گسترده فرصت مناسبی را برای سرمایه گذاری و انتقال بخشی از فرآوری محصول خرما به شکل محصولات آماده مصرف مهیا نموده است. خرمای شکلاتی بعد از طی شدن چندین مرحله با افزودن طعم های مختلف و مغزی پسته،گردو،بادام،نارگیل،کنجد،فندق،بادام زمینی و غیره مورد آماده مصرف می گردد.

شرکت صنعت کاران متحد طراح ، سازنده و صادرکننده خط تولید خرمای شکلاتی در ظرفیتهای مختلف و ایده های جدید آماده تامین نیاز کشور در این زمینه می باشد.کلیه ماشین آلات این خط کاملاً بهداشتی و از جنس قطعات داخلی تمام استنلس استیل می باشد و ازبهترین و باکیفیت ترین برندها استفاده میگردد.خرمای شکلاتی در ابعاد و اشکال مختلف قابل ارائه می باشد و با توجه به اهمیت بحث ماندگاری در ظروف بسته بندی آن از گازهای نگهدارنده استفاده می گردد.این خط تولید به صورت کاملاً مکانیزه عمل نموده و بدون دخالت دست و یا نیاز به نیروی انسانی می باشد.

خط تولید خرمای شکلاتی از ماشین آلات مختلفی تشکیل گردیده است که بنابرظرفیت مورد نظر در تولید این نوع ماشین آلات از ابعاد مختلفی در طراحی و اتوماسیون صنعتی ماشین آلات استفاده می گردد.سیستم های تهیه و خط تولید بنا بر نیاز مشتریان باتوجه به محدودیتها وتوانمندیها قابل انجام می باشد.

عکس خط تولید خرمای شکلاتی

مشخصات مراحل خط تولید خرمای شکلاتی و نحوه ی بسته بندی آن به شرح زیر است:

1-دستگاه سورت خرما: در این مرحله خرما وارد نوار دستگاه سورت شده و جداسازی اولیه ضایعات از
آن آغاز می گردد.در این مرحله خرما بر حسب رنگ و اندازه جداسازی می گردد.

2-دستگاه شستشوی خرما: در این مرحله خرما وارد دستگاه شستشو شده و آماده برای انجام مراحل بعد می گردد.

3-دستگاه هسته گیر خرما: خرمای شیارزده شده بعد از ورود به این مرحله از هسته جدا شده و گوشت خالص خرما آماده میگردد و مواد اولیه برای آماده سازی خمیر  خرمای شکلاتی آماده میگردد.

4-دستگاه میکسر افقی : خرما توسط این دستگاه با کلیه ی متعلقات و افزودنی ها همچون مغزی پسته،گردو،بادام،نارگیل،کنجد،فندق،بادام زمینی و غیره مخلوط گردیده و باهم میکس میگردد.مرحله ی فرمولاسیون در این مرحله صورت می پذیرد که شیره ی خرما یکی از این افزودنیهاست.

5-دستگاهاکسترودر : عمودي با عرض 55 سانتيمتر جهت اکسترودر کردن انواع خمير خرما

6- گيوتين با سيستم پنوماتيک با تيغه استيل: جهت فرم دهی به محصول نهایی

7-دستگاه اینروبرو دکوراتور: قالب های آماده شده خرما پس از اینکه مرحله ی کاهش دما را طی می نمایند آماده برای افزودن لایه ی شکلات بر روی قالب می گردند.این مرحله توسط دستگاه اینروبر صورت می پذیرد. این دستگاه دارای تونل و تجهیزات مربوط به پمپاژ شکلات برروی محصول می باشد و دارای تونل نجماد نیز می باشد.

8-تانک شکلات با ظرفيت 1300 کيلوگرم دو جداره کامل با جداره داخلي تمام استيل

9-دستگاه بسته بندی پیلوپک: درنهایت محصول پس از اینکه آماده شد، به قسمت دستگاه بسته بندی ارسال می گردد. دستگاه بسته بندی پیلوپک خرمای شکلاتی را در بسته ها و اوزان مورد نظر بسته بندی می نماید.

10-دستگاه تاریخ زن حرارتی: این دستگاه تاریخ تولید، انقضاء و قیمت محصول را تا پنج ردیف برروی محصول با سیستم پنوماتیکی خود حک می نماید.

11-دستگاه تزریق گاز ازت: از این دستگاه برای افزایش کیفیت محصول خرما استفاده میگردد و در بسته های خرما تزریق می گردد.

 

و در نهایت توسط خط تولید خرمای شکلاتی محصولات در کارتن های مورد نظر به بازار مصرف ارائه میگردد.شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر از این محصول با واحد فروش شرکت تماس حاصل فرمایید.جهت مشاهده تصاویر کلی و ارائه توضیحات کامل تر به وب سایت جدید صنعت کاران متحد وارد شوید